Business Technology USA | 23 lutego 2022

0

Dzisiaj w Business Technology USA o:
a) Dallas — FortWorh współpracuje z TechStars
b) Twoja firma musi wydać minimum 1 mln dolarów na AI, rocznie
c) Netflix jak TikTok?
d) Powiedz a Meta to stworzy

BTU (Business Technology USA) to codzienny podcast o wybranych, najciekawszych faktach ze świata amerykańskich firm technologicznych. Mówię w podcaście o amerykańskich startupach 🚀 🇺🇸, amerykańskich korporacjach📱i o sztucznej inteligencji 🤖.

Jeśli chcesz dostawać nowe odcinki mailem wraz z tekstem do czytania, zapraszam na www.businesstechusa.com

— Dzisiejsze wydanie —
a) Dallas — FortWorh współpracuje z TechStars

– Globalna firma inwestycyjna ogłosiła we wtorek, że będzie wspierać i finansować startupy w Fort Worth, które tworzą innowacyjną technologię w dziedzinie fizykoterapii.
– Techstars powiedział, że będzie działać z funduszami zapewnionymi przez miasto Fort Worth i hrabstwo Tarrant, aby pomóc 10 firmom zajmującym się technologią fizjoterapeutyczną uzyskać dostęp do mentorów i kapitału, który pomoże im rozwijać działalność.
– Goff Capital i University of North Texas Health Science Center przekazują 5,2 miliona dolarów na wsparcie programu i bezpośrednie inwestycje w wybrane firmy. Obaj zasiądą w komisji selekcyjnej, która decyduje o wyborze 10 startupów.
– Każda z wybranych firm otrzyma od Techstars 20 000 dolarów za 6% udziałów.
– Po wybraniu przejdą trzymiesięczne szkolenie z zakresu marketingu, rozwoju biznesu i strategii wprowadzania produktów na rynek.
– Firmy będą miały również dostęp do globalnej sieci mentorów Techstars. Pomoże im to w nawiązywaniu kontaktów i poruszaniu się po typowych pułapkach związanych z prowadzeniem firmy.

b) Twoja firma musi wydać minimum 1 mln dolarów na AI, rocznie

Badanie wykazało, że ponad jedna trzecia firm o wysokich dochodach wydaje na sztuczną inteligencję od 51 do 100 mln dolarów, a siedem na dziesięć organizacji wydaje na sztuczną inteligencję 1 milion lub więcej swojego budżetu. Przedsiębiorstwa wykorzystują sztuczną inteligencję do wprowadzania innowacji, zwiększania skali i zwiększania przewagi konkurencyjnej, a także do zwiększania wydajności wewnętrznej.
– W ramach badania kadra kierownicza umieściła swoje firmy w modelu dojrzałości AI Gartnera. Zgodnie z wynikami, ponad 40% organizacji osiągnęło wysoki poziom dojrzałości, od statusu operacyjnego (sztuczna inteligencja w produkcji, tworzenie wartości)
– LXT, we współpracy z firmą badawczą Reputation Leaders, zleciła ankietę wśród 200 menedżerów wyższego szczebla (dwie trzecie członków kadry kierowniczej) z doświadczeniem w zakresie sztucznej inteligencji w średnich i dużych organizacjach amerykańskich (o rocznych przychodach przekraczających 100 mln USD i zatrudniających ponad 500 pracowników) szczegółowo opisuje wpływ inwestycji w sztuczną inteligencję na organizacje o różnym poziomie przychodów i różnych branżach.

c) Netflix jak TikTok?
– Netflix testuje teraz kanał komediowy w stylu TikTok wśród wybranych użytkowników w swojej aplikacji telewizyjnej.
– Funkcja o nazwie Fast Laughs pozwala użytkownikom przewijać krótkie klipy zabawnych filmów i programów, aby potencjalnie odkryć nowe treści.
– Funkcja została już przetestowana w aplikacji mobilnej Netflix.
– Netflix udostępnia teraz Fast Laughs w wersji beta niektórym abonentom telewizyjnym w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii i innych krajach anglojęzycznych.
– Użytkownicy biorący udział w teście są pytani, czy chcą się zapisać. Wybierając opcję tak, mogą znaleźć tę funkcję, przewijając w dół stronę główną Netflix.
– Narzędzie odtwarza klipy po około 30 sekund każdy.

d) Powiedz a Meta to stworzy
– Meta testuje system sztucznej inteligencji, który pozwala ludziom budować części wirtualnych światów poprzez ich opisywanie, a dyrektor generalny Mark Zuckerberg zaprezentował dziś prototyp podczas wydarzenia na żywo.
– Zwany Builder Botem algorytm, może w końcu przyciągnąć więcej osób do „metawersum” wirtualnej rzeczywistości Meta Horizon. Może również rozwinąć kreatywną technologię sztucznej inteligencji, która napędza sztukę generowaną przez maszyny.
– W nagranym wideo demonstracyjnym Zuckerberg przeprowadził widzów przez proces tworzenia wirtualnej przestrzeni za pomocą Builder Bot, zaczynając od poleceń takich jak „chodźmy na plażę”, które skłaniają bota do stworzenia wokół siebie kreskówkowego krajobrazu 3D z piasku i wody.
– Późniejsze polecenia wahają się od szerokich żądań, takich jak stworzenie wyspy, po bardzo konkretne żądania, takie jak dodanie chmur czy umieszczenie w przestrzeni modela wodolotu. Obejmują one również odtwarzanie efektów dźwiękowych, takich jak „muzyka tropikalna”, która według Zuckerberga pochodzi z boomboxa stworzonego przez Builder Bota, chociaż mógł to być również ogólny dźwięk w tle.
– Film nie precyzuje, czy Builder Bot korzysta z ograniczonej biblioteki modeli stworzonych przez człowieka, czy też sztuczna inteligencja odgrywa rolę w generowaniu projektów.

source