Dzisiaj w Business Technology USA o:
a) Kopia planety Ziemia w Metaverse
b) Ściągnij przedsiębiorców na Uniwersytet
BTU (Business Technology USA) to codzienny podcast o wybranych, najciekawszych faktach ze świata amerykańskich firm technologicznych. Mówię w podcaście o amerykańskich startupach 🚀 🇺🇸, amerykańskich korporacjach📱i o sztucznej inteligencji 🤖.
Jeśli chcesz dostawać nowe odcinki mailem wraz z tekstem do czytania, zapraszam na www.businesstechusa.com
— Dzisiejsze wydanie —
a) Kopia planety Ziemia w Metaverse
– Podczas dyskusji panelowej na Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie, starszy wiceprezes ds. telekomunikacji Nvidii, Ronnie Vasishta, wyjaśnił, w jaki sposób firma dąży do „usunięcia argumentów dotyczących zmian klimatycznych” poprzez dostarczenie dokładnej symulacji podobnej do podobnej, zwanej Ziemią. 2.
– Dzięki projektom cyfrowych bliźniaków Nvidii, firma stworzyła podobną wersję fabryki samochodów dla BMW w Omniverse, umożliwiając testowanie poszczególnych komponentów w niemal rzeczywistym otoczeniu. Jak wskazuje Nvidia Omniverse daje BMW możliwość współpracy i symulacji w celu poprawy całych procesów produkcyjnych, a także najdrobniejszych szczegółów inżynieryjnych.
– W międzyczasie Ericsson wykorzystał omniverse do testowania i optymalizacji wdrażania 5G, testując metryki w czasie rzeczywistym. Ericsson zbudował modele w skali miasta, które są fizycznie dokładne aż do materiałów budynków, co pozwala im symulować jakość sygnału 5G w całym mieście.
– Następny krok? Nvidia buduje „cyfrowego bliźniaka” całej planety, zwanego Ziemią-2, w omniwersie do modelowania klimatu. „Mam nadzieję”, powiedział Vasishta, „będziemy w stanie usunąć argument dotyczący zmian klimatycznych dzięki dokładnej prognozie”.
b) Ściągnij przedsiębiorców na Uniwersytet
– University of Portsmouth rekrutuje 11 kolejnych przedsiębiorców do programu Entrepreneurs in Residence
– University of Portsmouth zrekrutował dodatkowych 11 przedsiębiorców do programu Entrepreneurs in Residence (EiR), który oferuje porady dotyczące rozpoczynania działalności gospodarczej studentom, pracownikom, absolwentom i społeczności biznesowej Innovation Connect .
– Program EiR składa się z 30 doświadczonych przedsiębiorców i menedżerów wyższego szczebla, którzy wykorzystują swoje doświadczenie, aby pomagać innym w planowaniu, rozwijaniu, sieciowaniu i wprowadzaniu na rynek ich nowego biznesu.
– W zamian EiR korzystają z dostępu do badań, wydarzeń i partnerstw na całym Uniwersytecie.
– EiR angażują się w działania, w tym mentoring przedsiębiorstw studenckich, wystąpienia gości na wydarzeniach publicznych, doradzanie w zakresie pozyskiwania funduszy oraz współpracę z pracownikami i absolwentami, którzy chcą skomercjalizować swoje badania.
source